Az igazság tanúja

2015. július 13., címkék: husz jános, cseh testvérek

A protestáns világ 2017-ben készül megünnepelni a reformáció ötszáz éves évfordulóját, de nem mindenütt Luther Márton fellépésétől számítják az egyház megújulását. Július első hétvégéjén Prágában, a hatszáz éve mártírhalált halt (elő)reformáror tiszteletére rendezett Husz-ünnepségeken jártunk. Prágai útinaplónk ötödik, befejező része.

Magyar hangok Prágában

2015. július 12., címkék: husz jános, cseh testvérek

A protestáns világ 2017-ben készül megünnepelni a reformáció ötszáz éves évfordulóját, de nem mindenütt Luther Márton fellépésétől számítják az egyház megújulását. Július első hétvégéjén Prágában, a hatszáz éve mártírhalált halt (elő)reformáror tiszteletére rendezett Husz-ünnepségeken jártunk. Prágai útinaplónk negyedik része.

Határtalan zene

2015. július 10., címkék: husz jános, cseh testvérek

A protestáns világ 2017-ben készül megünnepelni a reformáció ötszáz éves évfordulóját, de nem mindenütt Luther Márton fellépésétől számítják az egyház megújulását. Július első hétvégéjén Prágában, a hatszáz éve mártírhalált halt (elő)reformáror tiszteletére rendezett Husz-ünnepségeken jártunk. Prágai útinaplónk harmadik része.

Husz János és a csehországi reformáció

2015. július 10., címkék: husz jános, cseh testvérek, prága

A protestáns világ 2017-ben készül megünnepelni a reformáció ötszáz éves évfordulóját, de nem mindenütt Luther Márton fellépésétől számítják az egyház megújulását. Július első hétvégéjén Prágában, a hatszáz éve mártírhalált halt (elő)reformáror tiszteletére rendezett Husz-ünnepségeken jártunk. Prágai útinaplónk második része.

Husz-ünnepségeken Prágában

2015. július 08., címkék: cseh testvérek, husz jános

A protestáns világ 2017-ben készül megünnepelni a reformáció ötszáz éves évfordulóját, de nem mindenütt Luther Márton fellépésétől számítják az egyház megújulását. Július első hétvégéjén Prágában, a hatszáz éve mártírhalált halt (elő)reformáror tiszteletére rendezett Husz-ünnepségeken jártunk. Prágai útinaplónk első része.

Cseh protestáns egyházi küldöttséget fogadott Ferenc pápa

2015. július 01., címkék: cseh testvérek, ferenc pápa, husz jános

Pápai fogadást és békítő istentiszteletet tartottak Husz János halálának 600. évfordulója alkalmából a Vatikánban.